Zabytkowy neoklasycystyczny dworek z poł XIX w przy złączeniu rzek Jeziorki i Zielonej – malowniczo położony, wśród starodrzewia i zieleni. Pierwszym właścicielem posiadłości „Regnerówka" został Adam Regner uczestnik i bohater wojny Rosyjsko –Tureckiej odznaczony za zasługi orderami , jeden z założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej. Po jego śmierci właścicielem został syn Feliks Regner uczestnik Wojny Polsko Rosyjskiej w obronie Warszawy w roku 1920 odznaczony za zasługi. Podupadłą i zubożałą Regnerówkę odkupił od rodzinyRegnerów znawca zabytków, zajmujący się ich ratowaniem, hodowca koni i mecenas sztuki hrabia Jerzy Szumiński. Odrestaurował on Regnerówkę, zbudował obok niej stajnię i powozownię, scalił w jedną całość ziemię rozczłonkowaną na wiele działek i wielu podwłaścicieli - całą dolinę 7 hektarową zmienił na pastwiska dla koni. Po śmierci hrabiego Szumińskiego dwór odziedziczył jego syn, śpiewak operowy, artysta rzeźbiarz -Tomasz. Szlachecka posiadłość , została przez ród Szumińskich herbu Leszczyc rozbudowana i w dalszym ciągu kultywuje tradycje polskiego dworu.

Witamy

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego siedliska, umiejscowionego na połączeniu rzek Jaziorki i Zielonej - malowniczo położonego, pośród zieleni i starodrzewia.
Na miejscu do Państwa dyspozycji oddajemy barek przy stadninie koni, jazdy konne, galerię sztuki, a jak ktoś zatracił się w tym pięknym miejscu - kawalerki do wynajęcia. W pobliżu można łowić ryby, wynająć kajaki, a tuż przy dworku przechodzi malownicza trasa rowerowa.Więcej >>

Galeria

Zapoznaj się z naszym dworkiem i okolicą. Odwiedź naszą galerię i zobacz ile piękna kryje w sobie "Regnerówka" - nasze konie, stadnina, to wszystko tworzy klimat, którego nie doświadczysz nigdzie indziej.
Teraz możesz jeszcze razem z nami zamieszkać, w specjalnie do tego celu przygotowanych czterech odrębnych kawalerkach.
Więcej >>

Kontakt

DWOREK „ REGNERÓWKA”
05-500 Piaseczno ul. Świętojańska 42
tel./fax 022 750 21 88 | kom. 602-58-50-59
e-mail : szum@op.pl

GALERIA RZECZY NIEPOTRZEBNYCH
www.szuminski.waw.pl
Więcej >>